FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

 FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ 

Gelişen teknolojiyle birlikte saç ekim yöntemlerinde alternatifler gelişmiş ve bu sayede hastalar hem ihtiyaçlarına hem de kendilerine en uygun saç ekimi yöntemini seçebilme şansına sahip olmuşlardır.

Genel olarak bakıldığında FUT saç ekim tekniği, FUE saç ekim tekniği ve DHI saç ekim tekniği en sık kullanılan saç ekimi yöntemleri arasındadır. Bu yöntemler içinde en sık tercih edilen ve uygulanan saç ekimi tekniği ise FUE saç ekimi tekniğidir. Bu yöntemin en çok tercih edilme nedenlerinin başında ise; FUE saç ekimi esnasında safir uçlu kalemlerin kullanılmasıdır. 

Safi uçların en temel özelliği kanal açılımı yapılan bölgede oluşan deformasyonu minimuma indirmesi, micro olarak tanımlanabilen küçüklükte kanallar oluşturulabilmesidir. Bu sayede daha fazla kanal oluşturulabildiği için aynı bölgede diğer yöntem ve materyallere göre daha yoğun ve sık saç ekimi yapılması mümkündür. 

FUE saç ekimi yönteminde genel anesteziye gerek kalmadan lokal anestezi ile saç kökü alınacak bölge ile saç ekimi yapılacak bölgenin uyuşturulması yeterli görülmektedir. Lokal anestezi sonrasında micro uçlu safir kalemlerle tek tek alınan saç kökleri saçsız alanlara saç kökü yönü alınarak yerleştirilir. 


FUE SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ AVANTAJLARI NELERDİR?

Safir uçlu kalemler kullanıldığı için saç kökü alınan ve saç ekimi yapılan bölgede dokuya verilen zarar minimum seviyededir. 

FUE saç ekimi tekniğinde ense bölgesinden kullanılan greftlerle sadece saç ekimi değil sakal veya bıyık ekimi de yapılabilmektedir. 

FUE saç ekimi yönteminde kişiden kişiye ve ihtiyaca göre değişmekle beraber, tek seferde 6.000 grefte kadar ekim yapılabilmektedir. 

FUE saç ekimi sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlı ve konforlu geçer. Hastalar hızlı şekilde normal hayatlarına adapte olabilirler. 

Tüm saç ekim tekniklerinde olduğu gibi FUE saç ekimi yönteminde de ekilen saçlar ilk 2 ay içinde dökülmeye başlar ve 3. Ay itibariyle yeni saçlar çıkmaya başlar. Ortalama 6 ile 8 aylık bir süreçte gözle görülür şekilde saçların uzadığını söylemek mümkündür.


FUE SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?

Saç ekimi uygulamalarında kesin bir rakam vermek maalesef çok mümkün olmamakla beraber net rakamlar telaffuz etmek doğruda değildir. Nitekim operasyon öncesinde hastanın ihtiyaçlarının belirlenmesi gereklidir. Saç ekimi uygulamalarında fiyatı belirleyen çeşitli kriterler vardır. Bunlar ekimi yapılacak greft sayısı, uygulanacak olan saç ekimi yöntemi, bazen kliniğin veya hekimin referans hastaları, bazense kliniğin konumu bile FUE saç ekimi tekniği fiyatlarında değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyatlar araştırıldığında ise saç ekim merkezleri arasında %10 ile  %40 a kadar değişen fiyat farkları mevcuttur. Her ne kadar aynı yöntem kullanılacak olsa da bazen hekimlerde operasyonun fiyatlarında belirleyici olabilmektedir. 

FUE saç ekimi için fiyatlandırma, kendi alanında uzman hekimler tarafından yapılan tetkikler ve hasta analizleri sonrasında, kişiye özel olarak belirlenmelidir. Bakıldığında bazı saç ekim merkezleri belirli kampanyalarla belirli bir sabit fiyat belirlemiş olsa da, operasyonlarda kişiden kişiye ve ihtiyaca göre yapılacak tetkikler veya işlemler sonrasında fiyat değişebilmektedir. 

Bu nedenle en çok merak edilen   “FUE saç ekimi fiyatları İstanbul“, “2020 burun FUE saç ekimi fiyatları“, “FUE saç ekimi fiyatları “, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde FUE saç ekimi hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.