DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI SAÇ EKİMİ

Gelişen çağa ayak uyduran bir diğer branş saç ekimi. Son yıllarda hızla gelişen ve yüksek oranda ivme kazanan saç ekimi uygulamalarında birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler kişilerin ihtiyaçlarına veya uygunluk durumlarına göre hekimlerle birlikte belirlenmektedir. 

Saç ekim yöntemleri arasında yer alan DHI yani Direct Hair Implantation kelimenin tam manasıyla ele alındığında ‘direk saç ekimi’ anlamına gelmektedir. Bu yöntemi diğer saç ekimi yöntemlerinden ayıran en temel detay iki aşamalı bir uygulama olmasıdır. Bilindiği üzere alternatif saç ekim yöntemlerinde kanal açılarak saç ekimi yapılırken DHI saç ekimi tekniğinde bu gerek ortadan kalkmıştır.

DHI SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Bu yöntemin en belirgin özelliği saç ekimi operasyonu esnasında kullanılan kalemidir. 

Bu choi adı verilen medikal bir kalemdir. Saç ekimi operasyonu Cho adı verilen bu kalemle dönor bölgeden greft toplanmasıyla başlar ve hemen akabinde yine bu kalem ile saç ekimi yapılacak bölgeye yerleştirilir. 

DHI saç ekimi tekniği saç köklerinin alımı ve ihtiyaç duyulan bölgeye ekimi süreci olarak FUE saç ekimi ile benzerlik göstermektedir. Aradaki fark DHI saç ekimi tekniğinde saç ekimi yapılacak bölgede her hangi bir kanal açma işlemi yapılmadan kalem ucu ile ekimi yapılacak köklerin yerleştirilmesidir. 


DHI SAÇ EKİM TEKNİĞİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kullanılan saç ekimi kalemi sayesinde saçlar arzu edilen çıkma yönüne doğru ekilebilmektedir. Bu sayede oldukça doğal görünen bir saç ekimi operasyonu elde edilmiş olacaktır. 

Saç ekim kaleminin oldukça ince uca sahip olması, aynı bölgede daha sık ekim yapılma olanağı sağlamaktadır.

Saç ekimi yapılacak olan alanda herhangi bir kanal açma işlemi yapılmadığından dolayı mevcut sağlam saç kökleri veya mevcut dokuların zarar görme olasılığı sıfıra indirilir.

Kanal açılmaması aynı zamanda kesi veya dikişe gerek olmayan bir saç ekimi tekniği olan DHI saç ekimi yöntemi akabinde iyileşme oldukça hızlı ve konforlu gerçekleşir. Hasta hızlı şekilde rutin hayatına dönebilmektedir.

DHI Saç ekimi tekniğinin en önemli özelliği saç köklerinin bekletilmeden ekilmesi olduğu için saç kökleri daha hızlı tutunur ve çok daha sağlıklı kökler elde edilir. 

DHI saç ekimi operasyonları esnasında kanal açma veya kesi durumları olmadığından dolayı herhangi bir iz olmaz.

DHI SAÇ EKİMİ NEDEN TERCİL EDİLİR?

Daha sık ekim yapma olanağı sağlar ve ekilen saçların uzamasıyla elde edilen görünüm daha doğal olur. 

Hastalarda kanal oluşturma, kesi veya farklı bir müdahale olmadığından dolayı iyileşme çok daha hızlı gerçekleşir.

Hastalar çok kısa sürede normal hayatına dönebilir. 

Saç kökleri donör bölgeden alınıp uzun bir bekleme süresi olmadan akabinde saç ekimi sağlandığı için ekimi yapılan kökler daha sağlam tutunur.


DHI SAÇ EKİMİ FİYATLARI NEDİR?

DHI tekniği ile saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin öncelikli sorularının başında " DHI tekniği ile saç ekimi fiyatları ne kadar?" sorusu geliyor.

Saç ekimi uygulamaları fiyatlarında kesin bir fiyat vermek veya bir standartın olduğunu söylemek maalesef yanlış olur. Bu tip operasyonlarda hastanın ihtiyaçlarına ekimi yapılacak olan greft sayısına, saç ekimi yapılacak olan klinikten hekime kadar fiyatı belirleyen ve değiştiren birçok faktör vardır. 

Saç ekimi fiyatlarını araştırdığınızda bazı durumlarda saç ekim merkezlerinin marka değeri, bazı durumlarda referans hastaları, bazı durumlarda lokasyonu ve genelde hekimin muayene ücretleri ön plana çıkmaktadır.

Bu tip operasyonlarda fiyatlandırmaların ilk muayene sonrası belirlenmesi en doğru yöntemdir. Bu neticeyle kişiye özel DHI saç ekimi fiyatı belirlenmektedir,  bu nedenle en çok merak edilen   “DHI saç ekimi fiyatları İstanbul“, “2020 DHI saç ekimi fiyatları“, “DHI saç ekimi fiyatları Bakırköy“, gibi soruların maalesef net bir cevabı bulunmamaktadır. 

Sizlerde DHI saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.