Plastik Cerrahi

Plastik Cerrahi

PLASTİK CERRAHİ OPERASYONLAR

Gelişen teknolojinin zamanla tüm estetik kaygıları ortadan kaldırmaya başlamasıyla beraber, estetik operasyonlar arasına her geçen gün yenileri eklenmeye devam etmektedir. 

Estetik operasyonların tercih edilmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kişiler dış görünümlerine dair estetik kaygılarını ortadan kaldırdıklarında çevresiyle barışık ve özgüveni yüksek bireylere dönüşmektedirler. 

Estetik operasyonlara olan talebin son yıllarda artış gösterdiği ise yadsınamaz bir gerçek.  Bu nedenle birçok kurum ve kişi bu operasyonlar üzerinde hizmet sunmaktadır. Ancak bu müdahaleler cerrahi operasyonlar olduğu için mutlaka profesyonel ve donanımlı hastanelerden ve alanında uzman hekimlerden hizmet alınmalıdır.  Danışanlarımızın tüm estetik kargılarını ortadan kaldırmak için danışmanlık yaptığımız ve birlikte planladığımız plastik cerrahi operasyonlar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Plastik Cerrahi operasyonlar 3 ayrı kategoride sunulmaktadır;

1- VÜCUT ESTETİĞİ OPERASYONLARI 

Liposuction (Yağ Aldırma)

Diğer adı ile bölgesel zayıflama olarak anılan Liposuction ile doğal zayıflama yöntemleri ile çözülemeyen bölgesel yağlanmalara çözüm olarak geliştirilen bir cerrahi işlemdir. Bölgesel olarak belirlenen, fazla yağ dokusunun vücuttan alınması operasyonudur. 

Karın Germe 

Fazla veya hızlı kilo alıp verme sonrası, yaşlanma belirtisi veya doğum sonrası karın bölgesinde ortaya çıkan sarkmaları ve bölgesel yağlanmaya çözüm sunan cerrahi bir operasyondur. Bacak Germe

Hizlı kilo alıp vermeye ve yine doğum sonrası ya da yaşlanmaya bağlı olarak bacakların üst bölgesindeki deri elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar oluşur. Bacak germe operasyonu bacaklarda oluşan gevşeme ve sarkmaların cerrahi müdahaleler ile giderilmesi işlemidir. 

Kol Germe

Yaşlanmaya veya hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak omuz ile dirsek arasındaki bölgede sarkmalar görülebilmektedir. Kol germe operasyonu bu bölgede oluşan sarkma ve gevşemelerin cerrahi müdahaleler ile giderilmesi işlemidir. 

Popo Estetiği (BBL)

Kalçaların daha dik, daha dolgun ve daha büyük hale gelmesi amacıyla tercih edilmektedir popo estetiği. Zamana ve yaşa bağlı olarak popo ve kalça bölgesinde ki derilerde de sarkmalar görülebilmektedir. Popo estetiği, hem popo kaldırma hem büyütme hem de kalça ve popoda sarkan derilerin ortadan giderilmesi için yapılan cerrahi müdahalelerdir. 

Genital Estetik

Genital estetik kendi içinde iç dudak estetiği, vajina daraltma ve doğum dikiş izlerinin giderilmesi gibi operasyonlar genital estetik olarak adlandırılmaktadır.
2-YÜZ ESTETİĞİ OPERASYONLARI 

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği ile gözün yukarıya doğru hafif dokunuşlarla çekilerek gözlerin daha iri görünmesini sağlayan bir operasyondur. 

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Teknik ifadesi ile rinoplasti olarak anılan burun estetiği, herhangi bir sağlık sorununa bağlı veya sağlık sorunlarından bağımsız olarak fonksiyonel ya da estetik açıdan buruna yapılan cerrahi müdahalelerdir.

Göz Kapağı Estetiği

Teknik ifadesi ile blefaroplasti olarak anılan göz kapağı estetiği, alt veya üst göz kapağında zamanla ortaya çıkan göz kapağı sarkmalarının ortadan kaldırılması için yapılan operasyonlardır. 


Kepçe Kulak Operasyonu

Teknik ifadesi ile Otoplasti adı verilen kepçe kulak estetiği kusurlu dış kulağın yeniden şekillendirilmesi işlemidir. 

Bişektomi

Bişektomi diğer adı ile yanak inceltme operasyonudur. Yanak içinden bukkal yağ dokusunun cerrahi müdahale ile alınarak yanağa yeniden şekil verme operasyonudur. 


Lip Lift (Dudak Kaldırma)

Teknik ifadesi ile Lip Lift olarak anılan dudak kaldırma, burun ile üst dudak arasındaki mesafeyi kısaltmaya yönelik yapılan bir cerrahi müdahaledir. Dudak ile burun mesafesi arasında yüksek mesafe bulunan kişilerce tercih edilmektedir. 

Çene Estetiği (Yağ Enjeksiyonu)

Çene hatlarının keskinleştirilmesi amacıyla veya yüz yapısına göre küçük olan çenelere yapılan müdahalelerdir. Ekseriyetle yağ enjeksiyonu ile çene yüz yapısına uygun hale getirilir veya hatlar keskinleştirilir. Çene estetiği operasyonlarında zaman zaman çene protezi de kullanılabilmektedir. 

Alın Germe Kaş Kaldırma

Yaşlanmaya bağlı olarak alın bölgesinde ortaya çıkan kırışıklık, deri sarkmaları ve kaşlarda görülen düşmeleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılan cerrahi işlemlerdir


3-MEME ESTETİĞİ

Meme Büyütme

Meme büyütme; Memelerin beden yapısına göre küçük olması veya tamamen estetik kaygılar sonucu memenin büyütülmesi amacıyla silikon / implant uygulanarak yapılan cerrahi müdahaledir. 

Meme Küçültme

Meme küçültme; memelerin beden yapısına göre büyük olması veya tamamen estetik kaygılar sonucu memenin küçültülmesi amacıyla yapılan cerrahi müdahaledir.

Meme Dikleştirme-Toparlama

Meme dikleştirme; çeşitli nedenlere bağlı olarak meme bölgesinde ki sarkan deri fazlalıklarının alınması suretiyle memelerin şekillendirilmesi operasyonudur.