En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

  • Ana Sayfa
  • En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?
En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

 EN İYİ SAÇ EKİMİ YÖNTEMİ HANGİSİDİR

Günümüzün en yaygın ve sık tercih edilen estetik operasyonları arasında yer alan saç ekimi için gelişen teknoloji ile beraber birçok yöntem kullanılmaya başlanmıştır. 

Saç ekimi ilk uygulanmaya başlandığı yıllarda FUT tekniği ile hastalarına çözüm sunarken zamanla FUE tekniği kullanılmaya başlanmış ve son olarak DHI tekniği geliştirilmiştir. Günümüzde en yaygın kullanılan yöntemler ise FUE ve DHI saç ekimi yöntemleridir. 

Saç ekimi yaptırmaya karar vermek üzere olan hastaların genel sorusu ‘ en iyi saç ekimi yöntemi hangisidir’ . Saç ekimi operasyonları detaylı olarak ele alınıp incelendiğinde her tekniğin farklı bir ihtiyaca çözüm sunduğu görülmektedir bu nedenle bu yöntemler içinde herhangi birinin daha iyi olduğunu söylemek çokta doğru kabul edilmemektedir. 


En iyi saç ekimi tekniği hangisidir sorusu, başarılı bir saç ekimi hayal edilerek sorulan bir sorudur. 

Bilinmelidir ki; en iyi saç ekimi yöntemi kişinin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak tamamlayan yöntemdir. Kişinin saç dökülme nedenleri tespit edildikten, saç ekimi yapılacak bölge belirlendikten donör bölge analiz edilip ekilecek greft sayısı belirlendikten sonra karar verilen saç ekimi tekniği aslında kişi için en iyi saç ekimi yöntemidir. 

Saç ekimi operasyonun başarılı olarak tanımlanması için önemli birkaç detay vardır. Bunların en başında saç ekimi operasyonu sonrasında saçların doğal görünüme sahip olmasıdır. 

Saçın başlangıç çizgisinin de çok keskin hatlara sahip olmaması ve doğan durması oldukça saç ekimi operasyonu için başarı kriterlerinden biridir. Ve bunların sonucunda ekimi yapılan saçların tek bir bölgede yoğunlaştırılmaması da saç ekimi operasyonlarında başarı kabul edilen detaylardır. Tekrar belirtmeliyiz ki en iyi saç ekimi yöntemi diye bir kavram çoğu zaman doğru değildir. Bunun yerine kişilerin ihtiyaçlarına tam çözüm sunan saç ekimi yöntemleri araştırılmalıdır. Bu nedenle öncesinde saç ekimi ihtiyacı analiz edilmeli ve gerek hasta talebi gerek hekim yönlendirmesi ile doğru saç ekimi yöntemine karar verilmelidir. 


Genel olarak değerlendirildiğinde ise kalem tekniği olarak da adlandırılan Choi saç ekimi tekniğinde saç nakli tek tek yapıldığı için hem saçların çıkış yönü ve açısı çok daha ölçülü ayarlanabilmektedir. Ama burada yine hekimin tecrübesi ve profesyonelliği devreye girmektedir. Choi saç ekimi tekniği aynı zamanda günümüzün en yaygın kullanılan saç ekimi yöntemleri arasında yer almaktadır. Bu saç ekimi yönteminin en çok talep gören yöntemler arasında yer almasının bir diğer nedeni de operasyon sırasında kesi veya dikiş uygulanmadığından dolayı operasyon sonrasında gözle görülür izlerin kalmamasıdır. İyileşme süresinin de kısa olması nedeniyle Choi yani kalem tekniği ile saç ekimi yöntemi hastalar tarafından da oldukça sıklıkla talep edilmektedir. 

Sizlerde saç ekimi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön muayene randevusu için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.